Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 10:53


Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Ćwiczenia 
Autor Wiadomość

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 13:28
Posty: 6
Płeć:
Post Ćwiczenia
Hej czy łączycie właściwe odżywianie z jakimiś ćwiczeniami żeby cieszyć się pełnią zdrowia? Byłam ostatnio w górach ze znajomymi i przeraziłam się swoją kondycją ;) Postanowiłam coś z tym zrobić, w związku z czym szukam porad.
Macie jakieś sprzęty do ćwiczeń w domu? Biegacie?

_________________
gry na myślenie


niedziela 22 cze 2014, 15:13
Wyświetl profil

Rejestracja: piątek 23 sie 2013, 09:32
Posty: 4
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
Też kiedyś miałam ten problem. Zapisałam się na fitness, ale żeby to miało jakiś sens musiałabym tam chodzić ze trzy razy w tygodniu po pracy. Szybko poczułam że wolałabym jednak więcej czasu spędzać wieczorem z dziećmi. Moje drugie podejście do tematu zaczęło się od hantli: ćwiczyłam z nimi przy filmikach na youtube :)
teraz jednak kupiłam sobie orbitrek (zrobiliśmy sobie z mężem mini siłownię w piwnicy) i ćwiczę na nim minimum dwa razy w tygodniu po 45 minut oglądając filmy, bo doszłam do wniosku że lepsze to niż oglądanie z miską przekąsek na stole ;)

polecam Orbitrek elektromagnetycny SG-330E Sapphire Galaxy II bo jest dodatkowo wyciszony a to ważne wbrew pozorom: http://www.abcfitness.pl/orbitreki-i-trenazery/galaxy/

_________________
dobre gry logiczne


niedziela 22 cze 2014, 15:22
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
W ostatnim czasie (a właściwie od dłuższego czasu) gram w siatkówkę, co jest moją ogromną pasją. Co do takich bardziej możliwych zajęć to przede wszystkim to często jeżdżę rowerem, szczególnie w miejsca odosobnione, gdzieś na wieś, gdzie są piękne krajobrazy i łąki. Coś pięknego. Druga sprawa to spacery z psem (mam bardzo małego psa, tak więc więcej jak 800m nie przejdę z nim), ale jeżeli jest taka możliwość i przede wszystkim czas, warto kupić średniego psa i po prostu udawać się z nim na dłuższe spacery do lasu. Taki spacer o świcie (5-6 rano w lato) to piękna przygoda, szczególnie podczas obserwacji budzącej się do życia przyrody.

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


czwartek 26 cze 2014, 15:59
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: czwartek 02 paź 2014, 17:10
Posty: 6
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
Wracając do tematu:) Idzie zima i wiele letnich sportów odpada. A siłownię w ciemne i zimne dni srednio chce się odwiedzać:)
He hehee


czwartek 02 paź 2014, 17:29
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
nowakm1989, dzięki za odzew :)

Masz rację, czasami kluczem może byc znalezienie dwóch-trzech osób i po prostu chodzenie z nimi na siłownie, zawsze to raźniej, inaczej i jest więcej motywacji :)

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


czwartek 09 paź 2014, 20:17
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 10:30
Posty: 1
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
Ja od jakichś 3 miesięcy zaczęłam chodzić na zajęcia z zumby i muszę przyznać, że faktycznie dają efekty. Ale chyba bez diety to nie zrzuci się zbyt wiele prawda?

_________________
preparaty na odchudzanie


niedziela 28 cze 2015, 10:30
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
Zależy jaką dietę utrzymujesz aktualnie. Ciało zaczyna spalać tłuszcz bodajże od momentu, w którym serce osiąga 150 uderzeń na minutę (normalnie jest to kilkanaście minut biegu). Tak więc, im bardziej się zmęczysz tym efektywniej będziesz zrzucać wagę. Oczywiście, dużo zależy od diety, ale długotrwałe uprawianie zumby z pewnością przyniesie efekty.

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


środa 01 lip 2015, 08:54
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: piątek 21 sie 2015, 09:10
Posty: 2
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
Ja niestety muszę się przyznać, że moją formą nie jest najlepiej. Dlatego też od jakiegoś czasu szukam jakiejś fajnej aktywności dla siebie. Nawet po lekturze artykułów na http://aktywnienaplus.pl/ , pomyślałam sobie, czy nie zapisać się na jakieś zajęcia z jumping frog. Jak sądzicie? Będzie to dobra opcja dla osoby powiedźmy jednak początkującej?


wtorek 04 kwie 2017, 17:43
Wyświetl profil

Rejestracja: środa 21 cze 2017, 10:07
Posty: 4
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
wątek trochę przestażały, ale mam podobny problem, moze ktoś jeszcze się odezwię :) cięzko mi się zdrowo odżywiać, ze względu na rodzaj pracy jaki wykonuje (jestem pielegniakra, duzo nocek, czasem praca w dwoch szpitalach po 24 godziny), nie mam czasu robic jakiegos jedzenia w domu czy cokolwiek, po prostu czesto zamawiamy cos w pracy, albo chwytam cos na szybko. w każdym razie chcialabym toche schudnac, bo pzez ten nieregularny tryb zycia przybylo mi tu i ówdzie, chciałam kupic jakis sprzet do domu, bo nie ma opcji, zebym chodzila na jekies fitness czy basen, pytanie tylko czy ma to sens, takie cwiczenie w domu, skoro nie bede sie zdrowo odzywiać?


środa 21 cze 2017, 10:10
Wyświetl profil

Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 15:09
Posty: 5
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
Ćwiczenia w połączeniu z odpowiednim odżywianiem dają najlepsze efekty. Warto więc znaleźć odrobinę samozaparcia i pamiętać o odpowiednim odżywianiu. Postaraj się jednak nieco zmodyfikować swoją dietę – niewielkie zmiany mogą przynieść wiele korzyści. W domu możesz szybko przygotować pożywne koktajle czy zabierać ze sobą zdrowe przekąski, np. owoce, bakalie czy wafle ryżowe. W pracy staraj się wybierać pełnowartościowe posiłki, z kaszą i ryżem zamiast frytek i fast foodów. I ogranicz słodycze. Takie zmiany, w połączeniu z ćwiczeniami w domu będą miały sens. Jeśli nie jesteś zdecydowana na jaki sprzęt fitness postawić, przejrzyj naszą ofertę orbitreków https://www.abcfitness.pl/fitness-i-sil ... enazery-c8.
Orbitrek jest niezwykle skuteczne w walce ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Ćwicząc na tej maszynie jesteś w stanie spalić więcej kalorii niż na bieżni czy rowerku treningowym. Dzieje się tak dlatego, że ćwiczenia na orbitreku odczuwamy jako mniej intensywne niż są w rzeczywistości, dlatego trening jest dłuższy i bardziej efektywny. Ponadto trening na orbitreku angażuje liczne mięśnie, nie tylko nóg i pośladków, ale także brzucha i ramion. Jest też bezpieczny. Urządzenie zatrzymuje się w momencie, gdy przestajesz ćwiczyć. Sama regulujesz prędkość i intensywność treningu. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiem :)

_________________
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl


piątek 23 cze 2017, 13:43
Wyświetl profil

Rejestracja: środa 07 cze 2017, 07:49
Posty: 5
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
aga_xyz pisze:
wątek trochę przestażały, ale mam podobny problem, moze ktoś jeszcze się odezwię :) cięzko mi się zdrowo odżywiać, ze względu na rodzaj pracy jaki wykonuje (jestem pielegniakra, duzo nocek, czasem praca w dwoch szpitalach po 24 godziny), nie mam czasu robic jakiegos jedzenia w domu czy cokolwiek, po prostu czesto zamawiamy cos w pracy, albo chwytam cos na szybko. w każdym razie chcialabym toche schudnac, bo pzez ten nieregularny tryb zycia przybylo mi tu i ówdzie, chciałam kupic jakis sprzet do domu, bo nie ma opcji, zebym chodzila na jekies fitness czy basen, pytanie tylko czy ma to sens, takie cwiczenie w domu, skoro nie bede sie zdrowo odzywiać?


musisz sie zdrowo odżywiac, bez tego słabiutko.. zebys nie wiem co robiła z ćwiczen to bez diety nie da rady, to musi współgrac. w twojej pracy najgorsze nie jest to że masz na nocke tylko że masz różne zmiany i tak nieregularnie to sie wszystko odbywa. idź do dietetyka zeby ci doradził w kwestii odpowiedniej diety bo szczególnie tego potrzebujesz; a ćwiczenia oprócz tego tak jak najbardziej tylko nie rób tak że sie będziesz katowała ćwiczeniami, nie jadła i nie spała - padniesz trupem


wtorek 12 wrz 2017, 13:52
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 21 gru 2017, 09:55
Posty: 11
Płeć:
Post Re: Ćwiczenia
Zawsze mi brakuje motywacji do regularnych ćwiczen. Miałam podejście do biegania, chyba z tydzien udawało mi sie codziennie wybrac na jogging, potem zaczęłam opuszczac jeden czy dwa w tygodniu i tak coraz gorzej. Po mieisącu juz było po bieganiu =) sprzętu żadnego w domu nie mam, jedynie skakanke i mate do ćwiczen jesli to można zaliczać. Bywam na basenie i gram w tenisa ale tez nieregularnie. Na pewno dobrze by mi zrobiło usystematyzowac te moje aktywności ale no.. jak to ja =)


czwartek 21 gru 2017, 10:14
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 12 ] 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści forum bez zgody autorów.
Kontakt z administracją forum: kontakt@bezchemii.info
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Mocne SEO Katalogi



phpBB SEO