Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 18:31


Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Szampon z mydła 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Szampon z mydła
Zawsze mnie nurtowało pytanie z czego zrobiony jest szampon. Czytając etykietki tych sklepowych, doszedłem do wniosku, że musi być jakiś prostszy sposób na uzyskanie domowego płynu do mycia włosów. Przeszukałem kilka stron w internecie, otworzyłem jedną książkę i tak o to, po kilku próbach otrzymałem jakże prosty szampon :)



Tak więc do zrobienia 1l szamponu potrzebujemy:

100g mydła (rzadszy), 200g mydła (gęstszy)
800-900ml (1L wody)
opcjonalnie: zioła, np. rozmaryn


Jeżeli chodzi o mydło, najlepiej jest użyć najzwyklejsze szare mydło, bez żadnych dodatków (w moim przypadku jest białe, ale to z powodu, że robiłem je sam w domu). Pierwszą czynnością, jeżeli robimy mydło tak jak w moim przypadku - z dodatkiem świeżych ziół - robimy napar z tychże ziół. Odstawiamy do ostygnięcia. Następnie, najlepiej ścieramy na tarce albo drobniutko na filmie (ja musiałem dłużej gotować, przez to, że grubo pokroiłem). Potem wsypujemy mydło do garnka i dolewamy wodę. Włączamy gaz i od czasu do czasu mieszając, czekamy aż mydło się roztopi. Odstawiamy do całkowitego ostygnięcia. Następnie przecedzamy zioła, wlewając osobno do butelek poszczególne (można także eksperymentować ze wszystkim w jednej butelce - według gustu i upodobań). Zalewamy butelki naszym szamponem. Czekamy aż ostygnie.
Możemy używać :)

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


sobota 31 sie 2013, 09:18
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 13:19
Posty: 3
Płeć:
Post Re: Szampon z mydła
Nie wiedziałam że tak można:) Ciekawe

_________________
projekty domow, drukarnia wielkoformatowa niepołomice, kursy angielskiego online, opiekunka do dziecka kraków


wtorek 08 paź 2013, 13:42
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:41
Posty: 108
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 12
Płeć:
Post Re: Szampon z mydła
A jak jest ze skutecznością tego szamponu? Sprawdził się?


sobota 14 gru 2013, 21:41
Wyświetl profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Szampon z mydła
Dla mnie ważne, żeby się pienił. Pieni się, normalnie włosy są jak po umyciu zwykłym szamponem, lecz jak bym kręcił jeszcze raz poradnik dałbym więcej mydła/mniej wody i więcej armomatu/bardziej stężonego :yes:

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


piątek 20 gru 2013, 16:11
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: piątek 09 maja 2014, 09:32
Posty: 5
Płeć:
Post Re: Szampon z mydła
Ja kupuje bio kosmetyki. Mam nadzieję, ze to nie ściema i naprawdę są naturalne... Używam szamponu, mydła i kremu, póki co jestem zadowolona :)


poniedziałek 12 maja 2014, 08:13
Wyświetl profil

Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 07:30
Posty: 12
Płeć:
Post Re: Szampon z mydła
Fajna sprawa bo można sobie dobrać do wrażliwej skóry i uniknąć podrażnień. Jak wygląda jego skuteczność? bo nie wiem czy skóra to wchłania w takich proporcjach.


czwartek 04 sie 2016, 07:59
Wyświetl profil

Rejestracja: poniedziałek 26 lut 2018, 15:04
Posty: 7
Płeć:
Post Re: Szampon z mydła
Tylko że większosć szamponów ma jeszcze jakieś dodatki które sprawiają że szampon jest np. przeciw włosom przetłuszczającym sie, przeciw wypadaniu, do farbowanych itd, ,muszą tam zatem dodawać jakieś substancje. Nie chodzi o samo umycie włosów tylko żeby były ładne i zdrowe. Zwłaszcza kobietom zależy na takich cudach, ja to sie moge wodą z mydłem umyc, no problemo :p


poniedziałek 26 lut 2018, 15:18
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ] 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści forum bez zgody autorów.
Kontakt z administracją forum: kontakt@bezchemii.info
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Mocne SEO Katalogi



phpBB SEO