Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest środa 24 kwie 2024, 08:53


Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
SPRZĘT RTV/AGD 
Autor Wiadomość

Autor tematu
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 12:38
Posty: 125
Pochwały: 5
Płeć:
Post SPRZĘT RTV/AGD
Witam

Obecnie mamy ogromny wybór zakupu urządzeń elektrycznych. Choćby lodówki o klasach energetycznych, gdzie klasa A zużywa do 30% więcej energii elektrycznej niż klasa A+. Nawet kotły ogrzewania centralnego na tradycyjny węgiel czy drewno są bardziej wydajne i "zdrowsze" dla atmosfery.

Jakie są Wasze opinie i doświadczenia ze współczesnymi sprzętami? Ktoś z Was używa eko zmywarki do naczyń?

Co mnie przekonuje, aby poruszyć ten temat...mieszkam sam i dość mocno odczuwam każde włączenie czy to światła, czy gazu, czy innego medium domowego...nie to że wszystkiego mi szkoda, ale po prostu płacę z własnej kieszeni...


sobota 09 lut 2013, 11:55
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: SPRZĘT RTV/AGD
U mnie w domu używa się zmywarki do naczyń, nie orientuję się jakie ma parametry i jaka to firma, ale dla zainteresowanych podam. Spisuje się dobrze, raz tylko się zatkał wąż. Używamy jakichś tabletek, ale równie dobrze z powodzeniem można używać orzechów piorących (trzeba trochę poeksperymentować). Jeżeli chodzi o lodówkę to warto wybrać oczywiście energooszczędną. Rozmyślałeś nad alternatywnymi źródłami energii typu panele słoneczne, jakiś wiatrak itp? A jaki masz samochód? Jeżeli diesel to może warto skombinować sobie urządzenie, które tworzyło by eko-diesel (bio diesel) ze zużytego oleju? Małe ilości można samemu robić. Jeżeli chodzi o światło to warto zainwestować w ledy mocy, 3 watówki, nawet są żarówki - żarówka 3 watowa ledowa daje podobną jakość świecenia co dajmy na to jakaś 20 watowa. Jest różnica a i mniej miejsca zajmuje i jest bardziej "wszechstronna", tzn. można ją zmieścić wszędzie. Co masz na myśli mówiąc eko zmywarka do naczyń? Ja jeżeli miałbym się budować (co planuję w perspektywie do dziesięciu, parunastu lat) to bym postawił oczywiście stopniowo i w miarę możliwości na energię odnawialną i słoneczną. Szukałbym właśnie takich energooszczędnych alternatyw i korzystał z dobrodziejstw natury, typu piwnice, ziemianki itp. Posiadasz już jakieś ogrzewanie centralne - domowe? Czy bierzesz wodę ciepłą z sieci? Opisz swój punkt widzenia i co masz w planach bo sam nie jestem jakimś znawcą, doświadczenia też nie mam a jedynie to co wyczytałem oraz można powiedzieć na moich takich własnych małych próbach.

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


sobota 09 lut 2013, 23:30
Wyświetl profil WWW

Autor tematu
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 12:38
Posty: 125
Pochwały: 5
Płeć:
Post Re: SPRZĘT RTV/AGD
- mam Golfa II na gaz, tutaj naprawdę opłacało się wstawić instalację LPG
- mam LEDy w kuchni, mam 3x5w, co daje 120 watów tradycyjnej żarówce, zdecydowałem się na to bo w kuchni najwięcej się przebywa, ale też do pokoju coś zakupię, choć LEDy nie są takie tanie...
- ze zmywarką miałem na myśli te o klasie A++, które potrzebują już od 6 litrów na cykl, a i prądu zużywają mniej
- mam w domu CO, kupiliśmy nowy kocioł http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-uwt.html
i jest on bardzo tani w utrzymaniu, powierzchnia wymienników ciepła jest dość spora, dodatkowo jest u mnie bojler z wężownicą, który działa jak kaloryfer, tyle że dodatkowo daje on ciepłą wodę, nie używam gazu czy prądu do podgrzewania wody, tylko podczas palenia w piecu dodatkowo jest ciepła woda do łazienki, kuchni etc... opalam go drewnem i węglem
- kupując sprzęt audio do domu, zwróciłem uwagę na pobór mocy w trybie czuwania, amplituner bierze tylko 0,2 wata po wyłączeniu, a warto pamiętać że inne urządzenia potrafią pobierać energię w trybie standby, na noc wyłączam router i inne wynalazki...
- no i gotując na parze też można ugotować coś w 3 garnkach na jednym palniku


niedziela 10 lut 2013, 07:48
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:41
Posty: 108
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 12
Płeć:
Post Re: SPRZĘT RTV/AGD
Zmywarka jest dobrym rozwiązaniem. Mamy pięcioosobową rodzinę i na umycie naczyń na pewno zużywaliśmy więcej wody niż teraz. Dodatkowo koszty jej ogrzania. Nie wiem jak to się ma w przypadku samotnego mieszkania- wiadomo, wtedy przede wszystkim potrzeba mniejszej ilości naczyń. Chociaż zawsze można zainwestować w dodatkowe kubki i talerze i uruchamiać zmywarkę raz na kilka dni ;)


niedziela 10 lut 2013, 13:54
Wyświetl profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: SPRZĘT RTV/AGD
Dobrze kombinujesz. A co myślisz na temat tych paneli słonecznych? Warto poczytać coś na ten temat, a jeżeli możesz w to zainwestować to myślę, że naprawdę warto (słyszałem, ale to tylko tak obiło się o uszy, że można na to dotacje jakieś dostać z UE, ale nic konkretnego na ten temat nie wiem).

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


niedziela 10 lut 2013, 23:13
Wyświetl profil WWW

Autor tematu
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 12:38
Posty: 125
Pochwały: 5
Płeć:
Post Re: SPRZĘT RTV/AGD
Nie mam wiedzy o panelach. Ale chyba to dobre jest. Dotację są na to, ale na razie nie zamierzam w to brnąć.


poniedziałek 11 lut 2013, 23:31
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ] 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści forum bez zgody autorów.
Kontakt z administracją forum: kontakt@bezchemii.info
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Mocne SEO Katalogi



phpBB SEO