Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 14:56


Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Czym wyciskać zdrowo? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Czym wyciskać zdrowo?
Hej witam wszystkich, nie znalazłam niczego podobnego więc zakładam ;) Mam pytanko bo widzę że bardzo dobrze się znacie, jak myślicie jakie urządzonko do wyciskania kupić żeby przygotowywać zdrowe soki bez obróbki termicznej w których zostanie jak najwięcej składników odżywczych? Czytałam że sokowirówki miażdzą zamiast wyciskać to co dobre i podgrzewają pozbywając się drogocennych enzymów, czy to prawda i co w takim razie kupić? Bo czytam różne opinie ale tym sklepowym nie wierze bo pewnie to reklama lub antyreklamy konkurencji, czekam na szczerze odpowiedzi, pozdrawiam i serdecznie dziękuję za pomoc ;)


piątek 19 lut 2016, 10:36
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Zdecydowanie prasa do soków (ślimakowa), wyciskarka. Ja posiadam aktualnie najmniejsze urządzenie Zelmer (sokowirówka) i dla dwóch osób bez problemu spełnia swoje zadanie (koszt chyba 80zł z tego co pamiętam). Jeśli jesteś tak bardzo fanką zdrowego odżywiania i wiesz, że będziesz korzystać z tego przez dłuższy okres kup oczywiście prasę, ale w porównaniu z wydatkami te dwa urządzenia są zupełnie z różnych przedziałów i dlatego na początek zaopatrzyłbym się w zwykłą malutką sokowirówkę. Natomiast mówiąc o aspekcie zdrowotnym - prasa, wyciskarka jest o wiele zdrowsza, ponieważ wyciska, a nie "przeciera", co wiąże się z różnymi procesami wpływającymi na wartość soku, choć nie należy też przesadzać i wpadać w paranoję z tym, że to jest taka różnica. Wystarczy, że będziesz pić soki z sokowirówki, a i tak będą miały one wspaniały wpływ na Twoje zdrowie.

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


poniedziałek 22 lut 2016, 13:07
Wyświetl profil WWW
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Powiem szczerze że jestem takim trochę maniakiem ;D Czytałam właśnie wiele dobrego o tych ślimakowych, chciałam coś kupić dobrego na prawdę polecanego i mogę na to wydać troszkę więcej kasy byleby spełniało należycie swoje funkcje;) Gdzieś w internecie widziałam wyciskarki Huroma tak bardzo polecane ale chyba jednak nie mam aż tyle kasy (haha) fajną alternatywną ich podobno jest Greenis a zawsze tysiąc tańszą... i sama teraz nie wiem...


czwartek 25 lut 2016, 12:55
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
a jednak tysiąc zł to kupe szmalu jak na takie urządzenie...


czwartek 25 lut 2016, 12:58
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:09
Posty: 19
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Powiem Ci że mi się bardzo podobają te wyciskarki Huroma ale niestety póki co nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek, gdzieś kiedyś czytałam o tych Greenis ale nie kojarze jaki to był dokładnie model więc nie pomogę, może warto poszukać?


poniedziałek 29 lut 2016, 11:16
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
No tak, właśnie greenis lub juiceme najbardziej są w moim zasięgu ;) Ale chyba jednak postawię na greenisa, bo tak już mam dosyć tego tematu i przeglądania, raz kozie śmierć, zamówie i zobaczymy ;)


czwartek 03 mar 2016, 10:43
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:09
Posty: 19
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
haha no no, bo jeszcze wymyślisz coś i będziesz żałować a jak jesteś przekonana to bier, tylko który model w końcu? ;)


czwartek 03 mar 2016, 10:49
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Zamówiłam wczoraj, zobaczymy jak dojdzie co z tego będzie...


piątek 04 mar 2016, 10:11
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:09
Posty: 19
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
I który wkońcu?


piątek 04 mar 2016, 10:13
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Greenis F-9010, zamówiłam na stronie puregreen, no ciekawe co z tego wyjdzie, ale w razie co widziałam że mają spoko polityk ę zwrotów reklamacji itp więc się nie boję, mam nadzieję chociaż że będę zadowolna...


piątek 04 mar 2016, 10:18
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Przed chwilą dostarczono mi przesyłkę, biorę się za odpakowywanie, napisze po pierwszych testach, strasznie jestem zajarana :D


poniedziałek 07 mar 2016, 10:19
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Dobra śmiało mogę opowiedzieć po pierwszych testach co i jak. Sprzęt bardzo praktyczny, nie składa się z wielu upierdliwych elementów, łatwo go złożyć i umyć, działa sprawnie nie hałasuje, jednym słowem robi co ma robić spełnia swoje zadanie, jest wiadomo bez jakiś specjalnych funkcji i udogodnień ale do użytku domowego jak najbardziej daje sobie radę, póki co tyle mogę powiedzieć ale jestem zadowolona z zakupów ;)


wtorek 08 mar 2016, 21:29
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Jak soki wychodzą?? Masz jakieś porównanie z sokowirówką?

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


wtorek 22 mar 2016, 23:25
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 09:34
Posty: 2
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Ja jestem bardzo zadowolona z wyciskarki, przez długi czas robiłam na sokowirówkach a teraz przestawiłam sę właśnie na wyciskarkę. Nie mam akurat tej co Daniella ale soki sa o niebo lepsze. Nie rozwarstwiają się, moge robić ze wszystkiego: twarde buraki, zieleniana typu natka pietruszki, cytrusy, maliny, jabłka itp. Nic się nie zacina, nie grzeje i mycie faktyczne z 3 minutki. Moim zdaniem warto zainwestować nie raz w to co nieznane jeszcze


wtorek 19 kwie 2016, 10:00
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:09
Posty: 19
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Ja sobie trochę uzbierałam kaski i chyba sama zamówię akurat ciepło się robi takie fajne koktajle można porobić na ochłodę ;) Tylko jeszcze nie wiem salamandra Ty jaką masz w domku ?


wtorek 24 maja 2016, 12:08
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Jest taki kosmiczny wybór na rynku że każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to żebyś zdecydowała czego oczekujesz, jakiej mocy, jakiego działania i najważniejszy aspekt ile możesz na to przeznaczyć. Ja przy okazji poszukiwań swojej przeczytałam miliard pryliard artykułów i opinii co powinna dobra wyciskarka mieć.


czwartek 02 cze 2016, 12:43
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:09
Posty: 19
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Popatrzę chyba na tej samej stronie co ty, z tego co zdążyłam rzucić okiem to tam jest chyba duży wybór? A jak to z gwarancją i ogólnie? To nie jest tak że najlepiej kupić u dystrybutora? Czy mają jakąś umowę że to oficjalny sklep?


czwartek 02 cze 2016, 14:22
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:31
Posty: 23
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Tak, na tej stronie masz większość marek wyciskarkowych ;) Gwarancja normalnie obejmuje, tyle ile producent oferuje, zależy jaki model, te droższe jak np Hurom mają np po 10 lat na części, więc to długo. Można też kupić na stronie producenta o ile mają w ofercie sprzedaż online np.


piątek 03 cze 2016, 18:47
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 12:09
Posty: 19
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Bałam się, że jak z takiej strony to mogą być jakieś ograniczenia ale jeśli nie to super. Na te Huromy tak patrzyłam, strasznie mi się podobają i to chyba takie lepsze prawda?


piątek 03 cze 2016, 19:06
Wyświetl profil

Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2016, 09:13
Posty: 1
Płeć:
Post Re: Czym wyciskać zdrowo?
Ja osobiście mam wyciskarkę Kuvings i jestem bardzo zadowolona wyciskam sok chyba ze wszystkiego pokrzywy, szpinak, twarde buraki marchew i daje radę https://www.hurtmedyczny.pl/wyciskarka- ... outg-B6000. Ale wyciskarki firmy Hurom też są super mam porównanie bo teściowa ma Hurma https://www.hurtmedyczny.pl/hurom-ht i mogę powiedzieć że różnicy w sokach to nie ma obydwie łatwo się czyści jedynie tylko design.


poniedziałek 06 cze 2016, 09:49
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści forum bez zgody autorów.
Kontakt z administracją forum: kontakt@bezchemii.info
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Mocne SEO Katalogi



phpBB SEO