Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest czwartek 28 mar 2024, 22:14


Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Nerki - oczyść przepompownie organizmu 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Nerki - narząd który jest "sercem" układu wydalniczego. Występują dwie a kształtem przypominają nasiono fasoli. Biorą udział w tworzeniu moczu, głównie filtrują płyny ustrojowe człowieka, zabierają zbędne substancje i je wydalają. W dobie przemysłu rolniczego, żywnościowego w której liczy się ilość a nie jakość nasze nerki niestety są narażone na niebezpieczeństwa ze strony pokarmów które spożywamy. Jeżeli u człowieka nerki funkcjonują prawidłowo powinien on wydalać mocz około czterech razy dziennie. Mocz powinien być jasny. Jeżeli jest ciemny jest to oznaka, że spożywamy mniej wody aniżeli nasz organizm potrzebuje. Jeżeli zaś mocz jest przezroczysty (jak woda) ilość płynu, który dostaje się do ustroju człowieka jest za duża.

Objawy, które wskazują na zanieczyszczenie nerek to pojawienie się worków pod oczami, białe plamy na paznokciach, stale wilgotne dłonie.
Dlaczego tak się dzieje? Dlatego gdyż albo spożywamy za dużo płynów, albo za mało, spożywamy za dużo mięsa, ryb, pieczywa, słodyczy i ogólnie produktów przetworzonych. Wszystko można spożywać ale w umiarze.

Jeżeli jakieś objawy dotyczą nas warto spróbować pomóc swojej wątrobie i wspomagając ją można skorzystać z kilku kuracji. Podczas wykonywania jakiejkolwiek kuracji (można wybrać dowolną) zabronione jest spożywanie mięsa (wędzonego, w jakiejkolwiek postaci), ryb, bulionów mięsnych, ogólnie produktów zawierających dużo białka i soli. Prawidłowym rozwiązaniem było by spożywanie jak największej ilości sałatek, surówek, owoców, kiełków. Sałatki można solić lecz umiarkowanie.

Wobec tego przejdźmy do opcji, które pozwolą nam uzdrowić nerki.

Opcja I
Kuracja ta powinna się odbywać raz na rok (najlepiej w okresie letnim, kiedy surowce są świeże). Zrobić sok z marchwi, selera i korzenia pietruszki w proporcji (9:5:2). Pić po pół szklanki sokór 3-4 razy w ciągu dnia przez dwa tygodnie.

Opcja II
Sporządzić napar z owoców dzikiej róży - 2 łyżki stołowe (30g) zalać 200ml wody. Gotować 15 minut po czym ostudzić. Przecedzić i pić po 1/3 szklanki 3 razy dziennie przez 2 tygodnie. Kurację stosować do 3 miesiące.

Opcja III
Sok z pietruszki działa najsilniej, dlatego należy spożywać go osobno. Wystarczy raz dziennie pić około 40ml soku od października do stycznia.

Jeżeli nie zmienimy trybu życia jednorazowe oczyszczenie zadziała, lecz za jakiś czas znowu pojawią się problemy z nerkami. Przykładowo kamienie są tylko skutkiem złego odżywiania i żaden lek nie wyleczy kamieni na stałe. Głównie schorzenia nerek powstają poprzez nadmiar spożywania mięsa, siedzący tryb życia i wyeliminowanie ze swojej diety warzyw.


Artykuł na podstawie książki Michała Tombaka - Czy można żyć 150 lat.

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


wtorek 14 sie 2012, 20:38
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 16:02
Posty: 70
Pochwały: 4
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
A gdzie piwo? :D
Wszystkie te mikstury działają moczopędnie, zwłaszcza sok z pietruszki, ale czy oprócz częstego biegania do ubikacji mają jakieś inne lecznicze właściwości ?


środa 15 sie 2012, 19:45
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Dzika róża, ogromna dawka witaminy C, trzy - cztery owoce = dzienne zapotrzebowanie człowieka na witaminę C.
Marchew w temacie z sokami.
A jeżeli chodzi o pietruszkę i seler, podobne właściwości, lecz pietruszka jest "mocniejsza" - pobudza wydzielanie soków trawiennych, zawiera dużo witaminy C, A, P, żelazo, wapń, fosfor, kwas foliowy (B9),

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


środa 15 sie 2012, 21:43
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: niedziela 29 lip 2012, 16:02
Posty: 70
Pochwały: 4
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Tak, ale mi chodzi o lecznicze właściwości dla nerek. Oprócz moczopędności te mikstury nie mają żadnych leczniczych właściwości dla nerek prawda?


czwartek 16 sie 2012, 15:28
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Jeżeli chodzi o nerki to sok z pietruszki działa moczopędnie na zasadzie pobudzaniu przesączania w kłębuszkach nerkowych i hamowania resorpcji w cewkach. Ponadto działają także rozkurczająco, antyseptycznie (odkażająco), wiatropędnie (czyli z naszych jelit zostają usuwane gazy wywołane poprzez fermentację pokarmów najczęściej mięsnych, albo jeżeli połykamy bardzo duże kęsy czy podczas jedzenia "wdychamy" dużo powietrza) - jednym słowem więcej uchodzi nam gazów poprzez jelita, delikatnie mówiąc "wiatry" wychodzą nam tyłem. Sok pobudza także do wydzielania śliny i soku żołądkowego - o czym wcześniej wspomniałem. Najsilniej działają nasiona, gdyż zawierają więcej olejku eterycznego i flawonoidów.

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


czwartek 16 sie 2012, 16:48
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: sobota 04 sie 2012, 20:44
Posty: 37
Pochwały: 3
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Czytając post za postem dochodzę do wniosku, iż człowiek jest tak podatny na manipulację i ogłupienie, że szkoda słów. Przecież jeżeli byśmy sobie oczyszczali organizm, zdrowo jedli według tego forum to kurcze człowiek na prawdę żyłby te dobre paredziesiąt lat. Szkoda, że wcześniej nie byłem tak tym zainteresowany, w takim stopniu. Co do tematu - ciekawa rzecz, szkoda tylko, że tak mało osób, szczególnie starszych i schorowanych nie wie o takich sposobach. A jeżeli wiedzą to nie ufają takim znawcom przykładowo jak my. Według nich trzeba mieć 'papierek' i wtedy wcisnąć można im nawet głupotę. Takie są realia, niestety. Mam nadzieję, że się ta postać rzeczy zmieni i więcej osób na świecie otworzy oczy.

Pozdrawiam.


czwartek 16 sie 2012, 21:55
Wyświetl profil
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Oczywiście czyszczenie nerek nie jest rzeczą konieczną jeżeli ktoś się przerzuca na zdrowy tryb życia. Czyszczenie nerek jest ważne wtedy, kiedy ktoś jest chory, ma jakieś narządy chore, tutaj mamy trochę podobne działanie do terapii Gersona (taka sama zasada, tylko tutaj skupiamy się głównie na nerkach). Jeżeli ktoś ma się jako tako a przejrzał na oczy nie musi przechodzić żadnych oczyszczeń organizmu (ja się nie oczyszczałem z niczego). Kluczem tak naprawdę jest nasza dieta, bo to przecież ona ma główny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu w przyszłości. Jeżeli będziemy jeść dobrze to nasz organizm sam z czasem się oczyści, bez żadnych kuracji :)

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


niedziela 16 wrz 2012, 11:53
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 12:54
Posty: 5
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
ja tam stawiam na piwo czar na jakiś czas 2 piwka do kolacji i nerki przeczyszczone :D


poniedziałek 18 maja 2015, 12:59
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 11:29
Posty: 1
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
xpert pisze:
ja tam stawiam na piwo czar na jakiś czas 2 piwka do kolacji i nerki przeczyszczone :D



i chyba to najlepszy sposób

_________________
tynki: po prostu od tgbudownictwo


poniedziałek 10 sie 2015, 14:27
Wyświetl profil

Rejestracja: wtorek 19 kwie 2016, 09:34
Posty: 2
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Na oczyszczenie organizmu dobra jest woda alkaliczna. Ma ona mniejszą budowę cząsteczkową niż zwykła woda przez co lepiej nawadnia i wypłukuję wszystkie zalegające substancje. Teraz są też takie przenośne, mniejsze jonizatory to nie trzeba już montować tego do kranu.


wtorek 19 kwie 2016, 09:54
Wyświetl profil

Rejestracja: piątek 10 cze 2016, 11:47
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Ostatnio miałam problemy z nerkami. Myślę że z czegoś skorzystam:)


czwartek 16 cze 2016, 12:14
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: wtorek 09 sie 2016, 14:16
Posty: 7
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Gdy parę lat temu wyszedł mi piasek w nerkach oprócz zapisanych leków piłam wodę Jana (oczywiście po konsultacji z lekarzem) O jej właściwościach leczniczych przy problemach z nerkami i drogami moczowymi słyszałam od dziecka dlatego po nią sięgnęłam. I pomogła, nerki oczyściła, piasku nie mam, spokój! Jana od tamtej pory nie piłam, ale za to piję Piwniczankę http://piwniczanka.pl/ i nie oszczędzam się też w chodzeniu, nerki lepiej wtedy pracują. To taka moja profilaktyka żeby piasek nie powstał. Póki, co jest ok!


czwartek 06 kwie 2017, 10:25
Wyświetl profil

Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 13:52
Posty: 7
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Co do piwa to mi lekarka nawet sugerowała jak miałam kiedyś kłopoty z pęcherzem że jak tylko lubię to raz w tygodniu żebym sobie wypiła piwko dla oczyszczenia nerek. Lubię i pijam posłusznie, nawet częściej :D


piątek 19 maja 2017, 13:56
Wyświetl profil

Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 09:27
Posty: 2
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Na nerki aby pomóc je oczyścić polecam pić sok z marchewki, arbuza, kolendry i ogórka. Mi taki sok pomógł więc polecam innym. Przepis znalazłem na terapiasokami.pl.


wtorek 22 sie 2017, 09:29
Wyświetl profil

Rejestracja: czwartek 19 paź 2017, 12:13
Posty: 7
Płeć:
Post Re: Nerki - oczyść przepompownie organizmu
Najlepiej pic duzo wody i jesc produkty moczopędne, np cytrusy


czwartek 19 paź 2017, 12:18
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 15 ] 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści forum bez zgody autorów.
Kontakt z administracją forum: kontakt@bezchemii.info
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Mocne SEO Katalogi



phpBB SEO