Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest środa 17 paź 2018, 00:27


Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Srebro koloidalne 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rejestracja: piątek 06 kwie 2012, 14:21
Posty: 475
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 9
Płeć:
Post Srebro koloidalne
Kiedyś słyszałem o srerbrze koloidalnym. Dzisiaj otwieram szafeczkę, a tam patrzę: buteleczka ze srebrem koloidalnym. Czytałem, że to specyfik o fantastycznych właściwościach: przeciwzapalny, antybiotyk, wspomaga układ odpornościowy, niszczy szkodliwe drobnoustroje i wiele innych. Inni mówią, żeby tego nie używać bo to szkodzi. Słyszałem także, że jest to świetna alternatywa dla środków ochrony roślin. Jak to jest, czy to srebro koloidalne działa? Czy to hit czy kit? Czy media specjalnie ukrywają działania tego specyfiku? Czekam na Wasze komentarze.

_________________
Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby - Hipokrates.

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello


sobota 01 cze 2013, 21:44
Wyświetl profil WWW

Rejestracja: środa 05 wrz 2012, 11:39
Posty: 1
Płeć:
Post Re: Srebro koloidalne
Kiedyś próbowałam kupić w aptece tzw. "srebrną maść" czyli Dermazin od dawna dostępny w aptece bez recepty, świetnie gojący rany i oparzenia i niema nigdzie. Byłam zdziwiona. Jedna z aptekarek zaproponowała mi srebro koloidalne, ale na ręcce to racczej niewygodne do stosowania i nie kupiłam.
Dopiero to zapytanie zmobilizowało mnie do przeszukania internetu i dowiedziałam się, że Dermazin został wycofany w 2007 r., bo rzekomo się go nadużywa i może on spowodować chorobę Johna Sevensa.
No cóż można tylko pokiwać głową nad urzędniczą głupotą pracowników ministerstwa zdrowia (wówczas Ewy Kopacz).
Teraz szykuje się zamach na srebro koloidalne, bo Amerykanom się ono nie podoba.
To że społeczeństwo amerykańskie jest źle wykształcone i opętane medialnie, nie oznacza jeszcze, że polskie jest takie samo.
Nie takie trucizny sprzedaje się w aptekach na receptę i bez recepty. Jest to wyraźny lobbing kolosów farmaceutycznych, aby czasem człowiek nie leczył się tanio i skutecznie.
Na ludzi, którzy chcą przeholować, sposób jest - recepta, a lekarz doskonale wie ile i w jakiej sytuacji.
Po tym wstępie zamieszczam artykuł "fachowców".


Srebro koloidalne - fakty i mity

Srebro – zastosowanie w medycynie i jako suplementu diety

Srebro jest cząsteczką metaliczną. W życiu codziennym spotykamy się z nim w różnych miejscach. Posiada też liczne zastosowania. Używa się go np. do wyrobu biżuterii, srebra stołowego, elementów elektronicznych a także obróbki zdjęć czy dezynfekcji wody. Zazwyczaj w niewielkich ilościach jesteśmy poddani działaniu srebra poprzez powietrze, picie wody, spożywanie żywności oraz wykonując niektóre aktywności związane z pracą lub z hobby.

Srebro od dawna miało i ma nadal zastosowanie w medycynie. Co prawda wiele leków zawierających srebro nie jest już dziś stosowanych, jednakże nadal istnieje kilka preparatów leczniczych zawierających tę cząsteczkę, najczęściej w postaci soli srebrowej. Kilka leków na receptę jest nadal dostępnych na rynku polskim oraz w innych krajach UE. Są to np.:

Argentum nitricum – azotan srebrowy, który wchodzi w skład wielu maści odkażających i ściągających stosowanych na ziarninujące rany. W postaci pałeczek jest też stosowany do przyżegania. Roztwory 0,5%-1% są stosowane jako krople do oczu oraz do odkażania błon śluzowych i ran. Może być stosowany w zapobieganiu schorzeń oczu takich jak zapalenie spojówek u noworodków (np. Mova Nitrat Pipette – Teva Pharmaceuticals Polska)
Silver sulfadiazine – sól srebrowa sulfadiazyny (Dermazin – Lek Pharmaceuticals) oraz Silver sulfatiazole – sól srebrowa sulfatiazolu (Argosulfan – Jelfa ), preparaty te są stosowane miejscowo w oparzeniach, owrzodzeniach i odleżynach.

Produkty lecznicze zawierające sole srebra wykazują także działania niepożądane. Niekiedy może wystąpić podrażnienie w miejscu podania, a w przypadku maści zawierających sól srebrową sulfadiazyny lub sulfatiazolu podczas długotrwałego stosowania mogą wystąpić również podobne objawy jak podczas ogólnego stosowania sulfonamidów.

Od wielu lat coraz częściej słyszy się jednak o innym niż w.w. zastosowaniu srebra w postaci tzw. srebra koloidalnego, dopuszczonego do obrotu jako suplement diety. W momencie kiedy takie preparaty promuje się i stosuje zgodnie z ich przeznaczeniem tzn. jako suplement diety uzupełniający dietę w śladowy pierwiastek srebra, to zagrożenie dotyczące używania takiego preparatu może wydawać się znikome. Sytuacja staje się jednak poważna wówczas gdy ze wszystkich stron pojawiają się informacje o niezwykłej, wręcz cudownej sile działania leczniczego srebra koloidalnego.

Produkty srebra koloidalnego składają się niewielkich cząsteczek srebra zawieszonych w płynnym podłożu. Produkty te są zazwyczaj stosowane doustnie. Inne formy srebra koloidalnego mogą występować w postaci spray’u, którym aplikuje się substancje bezpośrednio na skórę lub nawet w postaci przeznaczonej do podawania dożylnego.

Uwaga:
Produkty srebra koloidalnego są często promowane i stosowane jako suplementy diety do różnych celów leczniczych, mimo, że nie ma dowodów naukowych potwierdzających ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.
Srebro koloidalne - marketingowe wskazania

Produkty srebra koloidalnego są często rejestrowane jako suplementy diety z różnymi nieudowodnionymi wskazaniami leczniczymi. Materiały reklamowe mogą zawierać informacje mówiące o tym, że produkt wpływa korzystnie na układ immunologiczny, likwiduje choroby wywołane przez bakterie, wirusy i grzyby, służy jako alternatywa dla dostępnych na receptę antybiotyków lub leczy schorzenia takie jak m.in. nowotwory, AIDS, cukrzyca, gruźlica, kiła, płonica, półpasiec, opryszczka, zapalenie płuc.
Srebro koloidalne a dowody naukowe

Z przeglądu literatury naukowej dot. srebra koloidalnego wynika jednak, że:

nie jest znana funkcja srebra w organizmie,
srebro nie jest niezbędnym minerałem do życia, wymagającym suplementacji a stwierdzenie, że srebro leczy wiele różnorodnych chorób, nie jest prawdziwe,
bezpodstawne jest twierdzenie , że w organizmie możemy mieć niedobór srebra i, że taki stan może prowadzić do rozwoju choroby,
nie jest poparte dowodami naukowymi twierdzenie na temat skuteczności produktów srebra w leczeniu różnych schorzeń,
srebro koloidalne może wykazywać poważne działania niepożądane,
analiza laboratoryjna suplementów diety zawierających srebro koloidalne wykazała ,że zawartość srebra w suplementach znacznie się waha, co może stanowić duże ryzyko ze względu na potencjalne działania niepożądane dla konsumenta.

Działania niepożądane srebra koloidalnego

Badania na zwierzętach wykazały, iż srebro kumuluje się w tkankach ciała. U ludzi kumulacja srebra z postaci srebra koloidalnego może prowadzić do działania niepożądanego nazywanego argyrią, która powoduje zmianę koloru skóry oraz tkanek głębokich, paznokci i dziąseł na kolor niebiesko- szary. Argyria jest trwałym objawem i nie może być leczona lub odwrócona. Innymi działaniami niepożądanymi związanymi ze stosowaniem srebra koloidalnego mogą być problemy neurologiczne (np. napady drgawek), uszkodzenie nerek, rozstrój żołądka, bóle głowy, znużenie i podrażnienie skóry. Srebro koloidalne może także ingerować we wchłanianie przez organizm niektórych leków takich jak penicylamina, chinolony, tetracykliny i tyroksyny.
Jeżeli zastanawiasz się nad zastosowaniem produktów srebra koloidalnego to wiedz, że:

nie ma dowodów potwierdzających skuteczność działania takich preparatów. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie uważa srebra koloidalnego za bezpieczny i skuteczny produkt do leczenia jakichkolwiek schorzeń. Już w 1999 roku zabroniono w Stanach Zjednoczonych reklamowania preparatów zawierających srebro koloidalne jako preparatów o właściwościach leczniczych. FDA opublikowało także na swoich stronach negatywną listę stron internetowych zachwalających produkty srebra koloidalnego jako alternatywnych antybiotyków do zwalczania chorób infekcyjnych oraz przeznaczonych do leczenia innych chorób,
nie powinno się stosować żadnych suplementów diety jako środków zastępczych w stosunku do konwencjonalnego leczenia,
szczególnie ważne jest skonsultowanie z lekarzem prowadzącym użycia suplementu diety w przypadku kobiet w ciąży, kobiet karmiących oraz dzieci. Suplementy diety mogą działać w organizmie podobnie do leków i w wielu przypadkach ich stosowanie nie jest sprawdzone.
o wszystkich uzupełniających lub alternatywnych sposobach leczenia i zapobiegania chorobom powinno się informować specjalistów opieki zdrowotnej. Informacje te pomogą zapewnić pacjentowi skoordynowaną i bezpieczną opiekę zdrowotną.

Opracowano na podstawie:
National Center for Complementary and Alternative Medicine (NCCAM)
Colloidal Silver Products http://nccam.nih.gov/health/silver/
Leki Współczesnej Terapii 2009
Opis suplementu diety srebro koloidalne – płyn 300 ml, Aurum Health Products


mgr farm. Paweł Kozaczuk
mgr farm. Ewa Zygadło
Centrum Informacji o Leku
http://leki-informacje.pl


czwartek 06 cze 2013, 11:12
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:41
Posty: 108
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 12
Płeć:
Post Re: Srebro koloidalne
Nie jestem zwolennikiem wszystkich teorii koncernów farmaceutycznych, a nawet do większości podchodzę z rezerwą, ale srebro koloidalne nie do końca wzbudza moje zaufanie. Nie żebym wątpiła w jego skuteczność, wręcz przeciwnie (nawet wiele środków czystości ma w swoim składzie srebro). Jednak nie zapominajmy, że jest ono metalem, a te mają to do siebie, że mają skłonność do kumulowania w organizmie. Dlatego w moim przypadku: do sterylizacji nasion jak najbardziej, do leczenia na chwilę obecną nie.


poniedziałek 01 lip 2013, 17:42
Wyświetl profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania treści forum bez zgody autorów.
Kontakt z administracją forum: kontakt@bezchemii.info
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Mocne SEO KatalogiphpBB SEO