Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest wtorek 26 wrz 2017, 12:05

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Szampon z mydła 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pochwały: 9
Zawsze mnie nurtowało pytanie z czego zrobiony jest szampon. Czytając etykietki tych sklepowych, doszedłem do wniosku, że musi być jakiś prostszy sposób na uzyskanie domowego płynu do mycia włosów. Przeszukałem kilka stron w internecie, otworzyłem jedną książkę i tak o to, po kilku próbach otrzymałem jakże prosty szampon :)

Tak więc do zrobienia 1l szamponu potrzebujemy:

100g mydła (rzadszy), 200g mydła (gęstszy)
800-900ml (1L wody)
opcjonalnie: zioła, np. rozmaryn

Jeżeli chodzi o mydło, najlepiej jest użyć najzwyklejsze szare mydło, bez żadnych dodatków (w moim przypadku jest białe, ale to z powodu, że robiłem je sam w domu). Pierwszą czynnością, jeżeli robimy mydło tak jak w moim przypadku - z dodatkiem świeżych ziół - robimy napar z tychże ziół. Odstawiamy do ostygnięcia. Następnie, najlepiej ścieramy na tarce albo drobniutko na filmie (ja musiałem dłużej gotować, przez to, że grubo pokroiłem). Potem wsypujemy mydło do garnka i dolewamy wodę. Włączamy gaz i od czasu do czasu mieszając, czekamy aż mydło się roztopi. Odstawiamy do całkowitego ostygnięcia. Następnie przecedzamy zioła, wlewając osobno do butelek poszczególne (można także eksperymentować ze wszystkim w jednej butelce - według gustu i upodobań). Zalewamy butelki naszym szamponem. Czekamy aż ostygnie.
Możemy używać :)

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello

sobota 31 sie 2013, 09:18
Wyświetl profil WWW

Nie wiedziałam że tak można:) Ciekawe

wtorek 08 paź 2013, 13:42
Awatar użytkownika

Pochwały: 12
A jak jest ze skutecznością tego szamponu? Sprawdził się?

sobota 14 gru 2013, 21:41
Wyświetl profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Autor tematu
Pochwały: 9
Dla mnie ważne, żeby się pienił. Pieni się, normalnie włosy są jak po umyciu zwykłym szamponem, lecz jak bym kręcił jeszcze raz poradnik dałbym więcej mydła/mniej wody i więcej armomatu/bardziej stężonego :yes:

Co zaś jest w życiu dobre? Umiłowanie do pracy, którą lubisz wykonywać dla niej samej, umiłowanie śmiechu bliskości z ludźmi, do których się nie przywiązujesz, nie uzależniasz emocjonalnie, choć ich towarzystwo przynosi ci radość. Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, w które możesz zaangażować się całym sobą; działaniu, które samo w sobie przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata po prostu nie mają żadnego znaczenia. Pomocny może też okazać się powrót do natury. Porzuć tłum, idź w góry i w ciszy obcuj z drzewami, kwiatami, zwierzętami, z morzem, chmurami, niebem i gwiazdami. - Anthony de Mello

piątek 20 gru 2013, 16:11
Wyświetl profil WWW

Ja kupuje bio kosmetyki. Mam nadzieję, ze to nie ściema i naprawdę są naturalne... Używam szamponu, mydła i kremu, póki co jestem zadowolona :)

poniedziałek 12 maja 2014, 08:13

Fajna sprawa bo można sobie dobrać do wrażliwej skóry i uniknąć podrażnień. Jak wygląda jego skuteczność? bo nie wiem czy skóra to wchłania w takich proporcjach.

czwartek 04 sie 2016, 07:59
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ]